WCAG 2.1
Ułatwienia dostępu WCAG 2.1

Razem dla zdrowia - eliminacja ryzyk i poprawa ergonomii warunków pracy personelu w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie

Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie realizuje projekt pn. „Razem dla zdrowia - eliminacja ryzyk i poprawa ergonomii warunków pracy personelu w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oś priorytetowa 8. Regionalne kadry gospodarki opartej na wiedzy, działanie 3. Poprawa dostępu do profilaktyki, diagnostyki i rehabilitacji leczniczej ułatwiającej pozostanie w zatrudnieniu i powrót do pracy, poddziałanie 2 Realizowanie aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej – konkurs.

Przedmiotem projektu będzie poprawa warunków pracy personelu w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie. Na podstawie dokonanej analizy zdiagnozowano zdrowotne czynniki ryzyka w miejscu pracy i poprzez działania w projekcie założono poprawę ergonomii warunków pracy dla 82 osób - pracowników WZOZ, w tym 54 osób w wieku 50+. Działania podejmowane w projekcie uwzględniać będą: modernizację stanowisk pracy oraz eliminację ryzyk w miejscu pracy obniżających efektywność i wpływających na stan zdrowia połączonych z bezpośrednim wsparciem pracowników w postaci szkoleń. Projekt zakłada opracowanie, możliwych ze względu na specyfikę Wnioskodawcy, rozwiązań organizacyjnych służących eliminacji zidentyfikowanych zagrożeń dla zdrowia i efektywniejsze zarządzanie personelem, z uwzględnieniem potrzeb osób dojrzałych.

Celem projektu jest w okresie jego realizacji, tj. od 01.06.2018 - 31.05.2019: eliminowanie zdiagnozowanych czynników ryzyka w miejscu pracy i poprawa warunków pracy 82 osób (73 K i 9M), w tym 54 w wieku 50+, wprowadzenie ergonomicznych rozwiązań połączonych z działaniami szkoleniowymi zmniejszających wystąpienie ryzyka w przyszłości oraz wdrożenie rozwiązań organizacyjnych służących efektywniejszemu zarządzaniu personelem, w szczególności w wieku 50+, z uwzględnieniem specyfiki WZOZ.

Montaż finansowy:
Wartość całkowita: 310 847,80 zł
Koszty kwalifikowane: 310 847,80 zł
Dofinansowanie: 273 546,06 zł tj. 88,00%

Projekt przewiduje osiągnięcie następujących wskaźników produktu:
Liczba osób w wieku 50 lat i więcej objętych wsparciem w programie [ osoby ]
Wartość docelowa - K 50
Wartość docelowa - M 4
Ogółem wartość docelowa 54

Projekt przewiduje osiągnięcie następujących wskaźników rezultatu:
Liczba osób, które po opuszczeniu programu podjęły pracę lub kontynuowały zatrudnienie [ osoby ] --
Ogółem wartość bazowa 0
Ogółem wartość docelowa 82
Wartość bazowa - Kobiety 0 Wartość docelowa - Kobiety 73
Wartość bazowa - Mężczyźni 0 Wartość docelowa - Mężczyźni 9

Zakładane główne efekty planowanych działań w projekcie to:

  • Wysoki poziom jakości usług placówek ochrony zdrowia.
  • Wysoki standard infrastruktury zdrowotnej.
  • Ograniczenie zachorowalności na choroby cywilizacyjne.
  • Podniesienie świadomości i aktywności na rzecz zdrowego stylu życia.
  • Dopasowanie usług zdrowotnych do potrzeb mieszkańców.
  • Aktywność i dobry stan zdrowia mieszkańców regionu, w tym osób starszych.
  • Wysoko wykwalifikowani pracownicy związani ze sferą ochrony zdrowia.
  • Dostępna i wysokiej jakości opieka paliatywna.